Asociace společenské odpovědnosti uspořádala na Světový den zdraví 7. dubna 2017 další z řady svých pravidelných CSR Snídaní. Zázemí tentokrát poskytla společnost Unilever. K problematice duševního onemocnění, jako podtextu Světového dne zdraví, byla jako vždy představena řada zajímavých příspěvků.

Nejen na otázku, jak dosáhnout toho, abychom nevypustili duši, se snažila odpovědět Marie Salomonová z neziskové organizace Nevypusť duši, která si klade za cíl zlepšit informovanost v oblasti duševního zdraví. O tom, jak Unilever podporuje duševní pohodu svých zaměstnanců, hovořila Zuzana Kutková z HR oddělení Unilever. Jan König, ředitel centra moderní rehabilitace ErgoAktiv, se na krátko rozpovídal o stresu, jeho projevech a možných následcích. Povídaní zakončil Matěj Lejsal, ředitel Domova Sue Ryder, věnující se péči o seniory a jejich blízké, ukázkami, jak lze podporovat duševní rovnováhu nejen seniorů, ale také všech zaměstnanců domova.

Samotný program akce byl obohacen aktivní přestávkou, o kterou se postarala Marie Zemánková, autorka Školy zad, která všechny přítomné doslova zvedla ze židle krátkou ranní rozcvičkou, při které ukázala, jak vypadá správný zdravý sed.

IMG_1584

Perlička na závěr, průběh celé snídaně vizuálně zaznamenaly Kateřina Koželská a Marcela Janíčková z Visual Coach.

IMG_1698-L

Bližší informace se dočtete zde.

Zdroj: http://www.spolecenskaodpovednostfirem.cz/obsah/649/csr-snidane-k-svetovemu-dni-zdravi-mluvme-o-dusevnim-onemocneni-i-v-praci/