V pondělí 5. června proběhlo další z řady pravidelných setkání Asociace společenské odpovědnosti. Tématem červnové CSR snídaně byla oslava Světového dne životního prostředí.

Za rozbřesku pondělního rána se před branami areálu České zemědělské univerzity tvořily malé hloučky lidí. Nejednalo se o studenty, kteří míří do lavic poslucháren, ale o účastníky CSR snídaně, hledající cestu do místních zahrad.

Světový den životního prostředí připadá na 5. června a je každoročně největší událostí na podporu ekologie. Téma letošních oslav je #TogetherWithNature – Spojovat lidi s přírodou. Jednalo se o výzvu jít ven a do přírody, uvědomit si její krásu a důležitost, a převzít odpovědnost za ochranu Země.

Asociace společenské odpovědnosti přijala tuto výzvu a červnovou snídani uspořádala pod širým nebem, uprostřed libosadu České zemědělské univerzity v Praze.

Se svými takzvanými „zelenými příspěvky“ vystoupili Kateřina Černá Pixová, proděkanka pro rozvoj v rámci Fakulty životního prostředí na ČZU v Praze, Tereza Karbanová, CSR manažerka ze společnosti Veolia, Filip Hůlka z EcoTwinBag, Jiří Šmejkal ze společnosti Retela a na závěr praktickou ukázku předvedla Michaela Náplavová ze společnosti Oxytree.

Během představení Oxytree byli účastníci CSR snídaně svědky zasazení stromku přímo na půdě ČZU v Praze.

Více o snídani se dozvíte zde.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti