Yellow Ribbon Run

Yellow Ribbon Run

8. května 2016
Začátek události
8. května 2016
Konec události
24. ledna 2021 - 22:06
Místo konání
Praha

Sportovní akce, iniciovaná platformou Business Leaders Forum, má za cíl upozornit na předsudky ohledně zaměstnávání osob po výkonu trestného činu.

„Věříme, že každý člověk má právo být posuzován při pracovním pohovoru na základě svých schopností, dovedností. To se týká všech uchazečů na trhu práce. V České republice zaměstnatelnost osob, které opouští věznice, činí téměř 0 % i přes fakt, že charakter trestné činnosti není v rozporu se zaměstnatelností. Toto způsobuje lidské tragédie, problémy sociálního charakteru. Vysoká míra recidivity (60 %) představuje též ekonomickou zátěž a další oběti trestných činů.“

Již 11 let je v Singapuru realizován běh Yellow Ribbon Run, díky němuž téma zaměstnávání osob po výkonu trestu získalo tak širokou podporu, že vzniklo přes 2000 pracovních míst, která byla obsazena bývalými vězni.

V roce 2016 poprvé poběží běžci se žlutou stuhou i v České republice. Po Singapuru, Hongkongu, Fiji a Filipínách je Praha prvním mimo asijským městem a Pražský mezinárodní maraton prvním evropským závodem, který bude hostit tuto unikátní iniciativu. Běžci se žlutou stužkou na hrudi poběží Prahou v rámci Pražského mezinárodního maratonu dne 8.května 2016.

 

Globální Summit korporátní udržitelnosti pod záštitou OSN.

Kdo Yellow Ribbon Run v České republice poběží?

Týmy, které sestaví BLF, budou ve složení: odsouzení, lidé po výkonu trestu, zástupci vězeňské služby, vrcholní manažeři členských firem platformy Business Leaders Forum, zástupci státní sféry či neziskových organizací. Ovšem stuhu si může připnout a svou podporu myšlence vyjádřit každý z desítek tisíc běžců, kteří budou účastni celého Pražského mezinárodního maratonu a souvisejících běhů.

Více informací zde