Dne 27. 11. 2018 proběhlo slavnostní předávání Národních cen České republiky za společenskou odpovědnost. Prestižní ocenění nejlepším firmám a organizacím byla předána ve Španělském sále Pražského hradu.

Rada kvality České republiky, jejímž řízením je pověřeno Ministerstvo průmyslu a ochodu, již řadu let vyhlašuje Národní ceny kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost. Odpovídající kvalita by měla být přirozenou součástí všech produktů a služeb, které jsou zákazníkům a klientům nabízeny. Týká se to zboží a služeb denní spotřeby a také dražších věcí. Hlavním cílem Rady kvality České republiky je podpora a rozvoj kvality ve všech odvětvích a službách,“ uvedl státní tajemník Ministerstva průmyslu a obchodu a Předseda Rady kvality ČR Robert Szurman. Letos se konal již 18. ročník Národní ceny kvality České republiky a devátý ročník Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost.

V kategorii „velká organizace“ získávají ocenění „Společensky odpovědná organizace II. stupně“ a mezinárodní certifikát „Committed to Sustainability (2 hvězdy)“ v následujícím pořadí společnosti:

 1. OZO Ostrava s.r.o.
 2. Conectart s.r.o.
 3. FRAENKISCHE CZ s.r.o.
 4. Krajská zdravotní, a.s.

V kategorii „malá a střední organizace“ získávají ocenění „Společensky odpovědná organizace II. stupně“ a mezinárodní certifikát „Committed to Sustainability (2 hvězdy)“  v následujícím pořadí společnosti:

 1. Zámeček Petrovice a.s.
 2. Advantage Consulting, s.r.o.
 3. Technické služby Tábor s.r.o.
 4. DTO CZ, s.r.o.

V kategorii „organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní není podnikání,“ získávají ocenění „Společensky odpovědná organizace II. stupně“ a mezinárodní certifikát „Committed to Sustainability (2 hvězdy)“  v následujícím pořadí společnosti:

 1. Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
 2. Město Kopřivnice, Městský úřad Kopřivnice
 3. Hlavní město Praha, Magistrát hlavního města Prahy
 4. Gymnázium Chotěboř
 5. Město Starý Plzenec, Městský úřad Starý Plzenec
 6. Statutární město Most, Magistrát města Mostu
 7. Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř

V kategorii „organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní, není podnikání, získávají ocenění „Společensky odpovědná organizace I. stupně“ a mezinárodní certifikát „Committed to Sustainability (1 hvězda)“ v následujícím pořadí:

 1.  Základní škola, Praha 13, Mládí 135
 2. Základní škola, Praha 13, Kuncova 1580
 3. METCENAS, o.p.s