Slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost proběhlo v pondělí 24. září v prostorech Muzea města Ústí nad Labem při příležitosti prvního ročníku Sociálního fóra Ústeckého kraje.

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost byla v letošním roce udělována již v Kraji Vysočina, v Plzeňském kraji a také v Moravskoslezském kraji. Ústecký kraj tak zakončil letošní ročník regionální oceňování za společenskou odpovědnost odpoledním programem v rámci Sociálního fóra. Na své si ještě přijdou aktivní organizace v kraji Jihomoravském, zde si však budou muset počkat na vyhlášení až po novém roce.

V Ústeckém kraji se letos o cenu hejtmana utkalo rekordních 32 organizací. A protože každé úsilí si zaslouží své ocenění, nejen vítězové si mohli převzít z rukou hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka české uznání a osobní poděkování za přínos a rozvoj v regionu.


Vítězství v regionální soutěži za působení na poli společenské odpovědnosti si v pěti kategoriích převzali:


Podnikatelský sektor do 250 zaměstnanců:          Hennlich s.r.o.

Podnikatelský sektor nad 250 zaměstnanců:        Mondi Štětí, a.s.

Podnikatelský sektor nad 1000 zaměstnanců:      AGC Flat Glass Czech a.s.

Veřejný sektor – obce:                                         Město Litoměřice

Veřejný sektor – ostatní:                                       Ústecká komunitní nadace


Druhá část slavnostního předávání patřila samotným vítězům. Vítězné organizace dostaly prostor pro představení aktivit, které si vysloužily ocenění těch nejlepších. O zajímavé příspěvky tak nebyla nouze.

Závěrečné slovo pronesl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje, pan Martin Klika, ve kterém kromě poděkování zmínil, že Ústecký kraj bude nadále pokračovat v podpoře a oceňování organizací, které se zasazují svými aktivitami o rozvoj místní komunity a věnují se odpovědnému podnikání. Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost bude pokračovat také v dalším roce.

Ocenění společně vyhlašují Ústecký kraj, Rada kvality ČR a Hospodářská a sociální komora Ústeckého kraje.

nadace

IMG_6085-300x200

Fotogalerie z akce naleznete zde.

Více o předávání čtěte zde.