Dobrá zpráva pro odvážné a odpovědné. 3. ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost byl vyhlášen. Přihlášky je možné doručit do 20. 6. 2017. Hlásit se mohou firmy, obce, školy i neziskové organizace.

Letošní ročník soutěže byl slavnostně vyhlášen na konci dubna 2017 za přítomnosti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Gabriely Nekolové. Soutěž odborně zaštiťuje Rada kvality ČR.

„Společenská odpovědnost se netýká pouze firem, které se věnují byznysu. Myslím, že všechny organizace a právnické osoby jsou odpovědné za dopady své činnosti. Společenská odpovědnost organizací stojí na sociálním, ekonomickém a ekologickém základě a měla by být dobrovolným aktem. To nakonec potvrdily předchozí ročníky, kdy byla tato cena udělována,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Soutěž je určena pro podnikatelské subjekty i pro veřejný sektor s působností v Ústeckém kraji. Jejím hlavním smyslem je ocenit dobrou snahu jednotlivých účastníků, kteří pro své zaměstnance, zákazníky, partnery či obce dělají dobrovolně něco navíc, než jim jen ukládá zákon.

Pro letošní rok byly vypsány tři kategorie: podnikatelský sektor, organizace veřejného sektoru a obce.

Přihlášky jsou přijímány do 20. 6. 2017.

Více informací o soutěži naleznete zde.


A jak hodnotí svou účast v soutěži její loňský výherce v kategorii podnikatelského sektoru společnost AGC Flat Glass Czech?

Naše společnost patří dlouhodobě v rámci celé České republiky ke špičce firem v oblasti společenské odpovědnosti. Svědčí o tom nejen mnoho cen, které jsme v posledních letech získali, ale především skutečná čísla. Už podruhé získaná cena Ústeckého kraj jen potvrzuje, že tyto věci děláme dlouhodobě a dobře. Vážíme si toho a určitě v nich budeme pokračovat. Každé takové oceněné bereme jako závazek k tomu, abychom i nadále naplňovali naši filozofii dlouhodobě udržitelného odpovědného podnikání,“ reagoval na loňské ocenění Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe.

Zdroj: TZ HSR-ÚR, 27.4.2017, dostupné zde.