V reprezentativních prostorech zámku Lednice zahájil 19. listopadu 2015 hejtman Michal Hašek III. ročník konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“.

„Mottem krajského úřadu je, že děláme něco navíc, oproti tomu, co nám ukládá zákon, nebo co očekávají občané. Chci popřát, aby dnešní konference byla místem, kde se dozvíte zajímavé informace a načerpáte inspiraci, aby společenská odpovědnost jako červená nit procházela celou konferencí. Dnes večer navíc v těchto prostorech udělíme poprvé v historii také Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost,“ uvedl hejtman Hašek.

Jak následně doplnila ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje Věra Vojáčková, krajský úřad nečeká na to, co nařizuje zákon: „Snažíme se sami být ohleduplní k životnímu prostředí, pečovat o své zaměstnance a udržovat kontakty a dobré vztahy se všemi subjekty, se kterými Jihomoravský kraj spolupracuje. Dobrovolně a nad rámec zákona vykonáváme řadu smysluplných aktivit s jedním cílem – přispět ke spokojenosti občanů, měst, obcí, našich zaměstnanců, příspěvkových organizací a dalších subjektů. Od loňského roku jsme například přistoupili k odpovědnému nakupování, naši zaměstnanci se stávají součástí a naplňují principy řady charitativních aktivit a akcí,“ uvedla Věra Vojáčková.

Cílem dvoudenní konference, která je určena pracovníkům veřejné správy, neziskových organizací, podnikatelského sektoru a dalším zájemcům, je poskytnout prostor pro konstruktivní sdílení zkušeností s proaktivním přístupem ke společenské odpovědnosti (CSR) a vzájemné výměně dobrých praxí, které přispívají k udržitelnému rozvoji. K tématům patří mj. praktické uplatňování CSR, zkušenosti se systémovým pojetím CSR v organizacích, spolupráce veřejného sektoru se soukromým sektorem při prohlubování CSR, zkušenosti sociálních podnikatelů, úspěšné projekty podpory technického a učňovského vzdělávání.

Zdroj: Jihomoravský kraj