Během hanoverského veletrhu CeBit došlo k představení převratné papírové laboratoře PaperLab od společnosti Epson. Unikátní zařízení, které dokáže během 3 minut recyklovat popsaný papír, bylo poprvé představeno také pro evropský trh. Kanceláře zavalené stohy papírů budou již brzy minulostí.

„PaperLab je první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování. Tento postup dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den,“ uvedl Minoru Usui, generální ředitel společnosti, když nové zařízení přišel osobně uvést na evropský trh.

Recyklace suchou metodou je navíc ekologičtější než běžný způsob, který je vysoce náročný na spotřebu vody. Proces zpracování také umožní využití institucím jako jsou banky či zdravotnická zařízení, kde dochází ke zpracování citlivých údajů.

Zařízení bylo na konci minulého roku představeno v Japonsku. Na evropském trhu by se mělo začít prodávat na podzim 2018.

Zdroj:  http://technet.idnes.cz/paperlab-recykluje-papir-cebit-dzv-/tec_reportaze.aspx?c=A170320_135916_tec_reportaze_nyv