Ergotepu se daří vedle velmi efektivního byznysu realizovat významné společenské a integrační projekty. Společenská odpovědnost je jedním ze základních pilířů firemní filozofie a je nedílnou součástí jeho podnikání i každodenního života firmy i jejich zaměstnanců.

Ergotep zaměstnává a integruje OZP na trh práce. Úspěšně pokračuje v projektu Praxe žáků OZP, který propojuje speciální školství a chráněný trh práce. Dále se soustředí na realizaci projektu s ÚP Pardubického kraje Příprava k práci, formou stáže pro uchazeče o práci z řad OZP.
Ergotep je poskytovatelem Sociální služby – sociální rehabilitace, což mu umožňuje pracovat i s pracovníky s těžším hendikepem, kteří potřebují nástroje komplexní integrace.
Pracuje na umístění ergodiagnostiky do prostředí integračního sociálního podniku pro cílovou skupinu OZP.
Připravuje implementaci společenského produktu Ergoprogress formou sociální inovace do dalších podniků, které jsou dnes zaměstnavateli OZP. Cílem je přenést koncepci vybudovanou v Ergotepu do dalších sociální podniků a zavést v nich principy integračního sociálního podnikání.
V oblasti byznysu buduje tuzemská prodejní centra a posiluje pozici na polském i slovenském trhu.
Ergotep CSR Institut, o.p.s. je poskytovatelem CSR podpory. Organizovaně přistupuje k řízení společenských projektů. Staví na odpovědném sociálním podnikání, vzdělávání a poradenství i odpovědném přístupu k životnímu prostředí.

Pro narodniportal.cz napsala Mgr. Pavlína Herynková, Ph.D.

více informací zde: