Během druhého ročníku Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost se o vítězné příčky utkalo celkem 31 organizací z veřejného i soukromého sektoru. Ocenění z rukou hejtmana kraje Jiřího Běhounka slavnostně převzali vítězové v pondělí 10. dubna v sídle kraje.

A nejen vítězové si mohli na pódiu užít svou chvilku slávy. Kraj Vysočina si váží úsilí všech organizací, které se každoročně zasazují svými aktivitami o rozvoj místní komunity a věnují se odpovědnému podnikání, ať už se jedná o drobné neziskové organizace nebo velké závodní podniky. Poděkování za přínos v oblasti společenské odpovědnosti proto obdržel každý z účastníků.

„Všichni ocenění jsou vzorem pro své okolí, jsem přesvědčen, že v kraji působí mnoho dalších, které aktivně přispívají k rozvoji, jen o tom zatím zbytečně skromně mlčí,“ uvedl hejtman a zahájil tak slavnostní předávání.

Jarní dubnové odpoledne přilákalo do kongresového sálu v Jihlavě zástupce všech soutěžících a také řadu významných ústavních činitelů, kteří aktivity propagující společenskou odpovědnost s povděkem vítají. Jedním takovým je také Předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch, který si našel chvilku, aby společně s hejtmanem slavnostní předávání zahájil.

Vítězství v regionální soutěži za působení na poli společenské odpovědnosti si ve čtyřech kategoriích převzali: tradiční výrobce lyží z Nového Města na Moravě společnost SPORTEN, česká strojírenská společnost zajišťující vývoj, výrobu a testování letecké techniky První brněnské strojírny Velká Bíteš, město Třebíč a sociální zařízení Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou.

Slavnostním vyhlášením provázeli Kateřina Kadlecová a Ondřej Rázl. Kromě samotného předávání si organizátoři soutěže připravili také doprovodný program, který dokonale dokresloval společensky odpovědné naladění v sále. Vystoupila ženská vězeňská kapela Kart Band ze Světlé nad Sázavou a také Denní a týdenní stacionář Jihlava se svým scénickým tancem „Pocta andělům“.

Hejtman na závěr vyzval zástupce všech přítomných municipalit, aby se nebáli přihlásit do dalších ročníků. A vyjádřil také lítost nad tím, že tato kategorie za ostatními mírně zaostává, neboť je přesvědčen, že řada měst a obcí Kraje Vysočina má z oblasti společenské odpovědnosti jistě co nabídnout. Jiří Běhounek v závěru dodal, že Kraj Vysočina bude v ocenění za společenskou odpovědnost nadále pokračovat.

Výsledky II. ročníku soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost

Kategorie Podnikatelský sektor – do 250 zaměstnanců:

1. SPORTEN, a.s., Nové Město na Moravě
2. HBH odpady s.r.o., Havlíčkův Brod
3. Rodinný pivovar BERNARD a.s., Humpolec

Kategorie Podnikatelský sektor – nad 250 zaměstnanců:

1. První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s., Velká Bíteš
2. FRAENKISCHE CZ s.r.o., Okříšky
3. ICOM transport a.s., Jihlava

Kategorie Veřejný sektor – obce:

1. Město Třebíč
2. Město Žďár nad Sázavou
3. Město Humpolec

Kategorie Veřejný sektor – ostatní:

1. Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou, příspěvková organizace
2. Střední průmyslová škola Třebíč, příspěvková organizace
3. Diecézní charita Brno – Oblastní charita Jihlava

Zdroj: TZ  Kraje Vysočina 10.4.2017, zde.