Ve dnech 26. – 27. ledna 2023 proběhla v Brně již 29. konference Národní sítě Zdravých měst ČR věnovaná aktuálním tématům – investice a energetika.

Na akci se sešlo přes tři sta zástupců měst, obcí a regionů, kteří si vyslechli řadu zajímavých příspěvků na téma spolupráce s investory a doporučení z praxe, společné projekty podnikatelského a veřejného sektoru a jejich financování. Druhý den konference byl věnován energetice. Součástí akce byla též slavnostní recepce, v rámci níž byli oceněni vybraní členové a partneři asociace.

Konference, která se konala pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ministra průmyslu a obchodu, byla zrealizována ve spolupráci a s podporou města Brna, Institutu veřejné správy Masarykovy univerzity, agentury CzechInvest a Jihomoravské agentury pro veřejné inovace JINAG.

Více informací naleznete na níže uvedených odkazech:

Tisková zpráva

Prezentace jednotlivých řečníků

Fotogalerie

Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) – je odborně zaměřená asociace 136 měst, obcí a regionů. Aktivně pracuje v Česku již 29 let. Přináší stovky příkladů dobré praxe, vzájemnou inspiraci a sdílení úspěšných řešení mezi svými členy. Propaguje inovativní radnice. Je platformou přátelské spolupráce profesionálů – politiků i zástupců úřadu. Poskytuje svým členům řadu služeb – od podpory pro zapojování veřejnosti, strategickou práci, hodnocení a měření kvality života a vzdělávání, až po propagaci jednotlivých témat rozvoje obcí a měst.